Načítám...

O vypadávání vlasů

 

  • Ztráta vlasů se objeví u více jak 50 % mužů ve věku 50 let, u mužů nad 70 let jsou to již 4 z 5 (80 %).
  • Postupné řídnutí vlasového porostu většinou člověk zaznamená až když dojde k vypadnutí 50 % původních vlasů.
  • Počet vlasů na pokožce hlavy se liší u lidí s různou barvou vlasů. Lidé s blond vlasy mají na hlavě až 140 000 vlasů, hnědovlasí 110 000, černovlasí 108 000 a rusovlasí jen 90 000 vlasů.
  • Průměr samotného vlasu je rozdílný u jednotlivých ras a národů. Běloši s blond vlasy mají typicky průměr vlasu 40 - 80 mikrometrů, černovlasí a rusovlasí běloši 50 - 90 mikrometrů, Afričané mají průměrnou tloušťku vlasu 60 - 100 mikrometrů a Asiaté 80 - 120 mikrometrů.
  • Denně vypadne člověku asi 70 - 100 vlasů a to v případě, že nemá s vlasy žádné problémy.
  • Každý den vlasy povyrostou o 0,2 - 0,45 mm, za týden je to již 1,4 - 3,15 mm, za měsíc 42 - 94,5 mm.

 

Vypadávání vlasů provázelo muže celou historií lidstva. Každá doba nabízela různá originální řešení tohoto problému. Vikingové doporučovali použít roztok vyrobený z trusu hus. Řecký lékař Hippocrates věřil, že ten pravý lék na plešatost je holubí trus, který se smíchá s křenem, kmínem a kopřivami. Egyptský recept, starý 5 000 let, navrhuje namočit spálené ostny ježka do oleje s medem, alabastrem, červený okrem a kousky nehtů, a směs aplikovat na postiženou pokožku hlavy.

Pohled do zrcadla zřejmě vedl Julia Caesar k intenzivnímu nošení vavřínového věnce nejen jako římské tradice ale jako pomůcky k zakrytí ustupující vlasové linie. V době, kdy se setkal s Kleopatrou, byl již zcela plešatý. Její doporučený domácí recept na obnovení vlasů se obsahoval rozemletou myš, koňské zuby a medvědí tuk.

Bohužel ani jedna z těchto metod nebyla účinná. Juliu Caesar byl plešatý, jako mnoho velkých mužů před ním a po něm, včetně Sokrata, Napoleona, Aristotela, Gandhiho, Darwina nebo Shakespeara. Řešením pro něho bylo aranžovat dlouhé vlasy z temene hlavy dopředu. Podobné jako dnešní přehazovačka.

O pár století později jsme pokročili ke krémům a šampónům, příčeskům, lékům a transplantaci vlasů, která jako jediná nabízí viditelné dlouhodobé výsledky v podobě zahuštění vlasového porostu a posunu vlasové linie.

Rádi odpovíme na všechny Vaše dotazy na tel. +420 724 885 013 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře níže.


To prevent automated spam submissions leave this field empty.